Onsdag 27. mai 2026
Kirsten Sandberg Natvig
Hva gjør vi når noen dør?
Foredragsmøtene avholdes på City Scene – Scandic City Hotel – kl. 12.00 (Benytt inngang fra Nygaardsgaten). Etter foredragene er det anledning til hyggelig samvær med servering i Spiseriet.
Her serveres «Dagens lunsj» som er fiskesuppe og focaccia inkl. kaffe – kr 189,- eller à la carte kl. 13.00
Her bestiller du bord (sett dato 27. mai sett antall og «neste») senest tirsdag formiddag før møtet. Spiseriet ønsker at det bestilles på denne måten fremfor pr. telefon
Kirsten Sandberg Natvig (f. 1966) er utdannet siviløkonom fra Norges Handelshøyskole, NHH og har i tillegg studert sosialantropologi ved Universitetet i Bergen. Hun har jobbet for flere norske sivilsamfunnsorganisasjoner, blant annet Caritas Norge, LOs internasjonale avdeling og Norsk Folkehjelp med likestilling, freds- og demokratibygging, arbeidstakerrettigheter og politisk påvirkning. Hun jobber nå som konsulent for Scanteam.
Da hun brått mistet mannen sin, ble hun overrasket over hvor krevende det var å være etterlatt i et digitalisert og byråkratisk samfunn. Med bakgrunn i egen erfaring, og et sterkt engasjement for etterlattes rettigheter og verdighet, har hun skrevet en praktisk håndbok til alle som må finne veien videre etter at døden har rammet en som er nær. Dette er den håndboken forfatteren Kirsten Sandberg Natvig selv hadde ønsket å ha da hun brått ble enke.
Det er den første boken i sitt slag, som omfatter de etterlattes plikter, rettigheter og valgmuligheter i forbindelse med både gravferd, arv og skifte, og oppgjør av dødsbo.
Kirsten Sandberg Natvig
Hva gjør vi når noen dør?



